Міністр освіти і науки відкрив лабораторію нанотехнологій у Прикарпатському університеті

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет 18 листопада побував у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, де відкрив Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У відкритті також взяли участь голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович, представники ректорату університету.

Центр створено за сприяння МОН України та Національного фонду досліджень України спільно з Інститутом металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України, Національним університетом «Чернігівська політехніка»,  Львівським національним університетом імені Івана Франка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Івано-Франківським національним медичним університетом.

Це перший в Україні єдиний комплекс новітнього обладнання для всебічного дослідження властивостей наноматеріалів.  

У Центрі колективного користування науковим обладнанням проводитимуться якісні передові експериментальні дослідження новітніх функціональних матеріалів, зокрема, для галузей енергетики та медицини.

«Це обладнання має багато можливостей. В першу чергу воно відкриває можливості до співпраці, можливості до навчання, можливості до створення чогось нового – якісних наукових досліджень чи практичних результатів”, – зазначив директор Центру Володимир Коцюбинський.

Наукове обладнання Лабораторії є дуже високого рівня. Воно допомагає здійснювати дослідження елементного та структурного аналізів властивостей матеріалів. Зокрема, це – рентгенівський дифрактометр, рентгенофлуоресцентний аналізатор, спектрометр оптичний в видимій ультрафіолетовій області та стенд для електрохімічних досліджень. Це обладнання має багато можливостей. Воно дозволяє бачити та аналізувати як розміщені атоми, а отже дає можливість впливати на властивості матеріалів. Це важливо як для енергетики, так і для будь-якої іншої галузі, де використовується функціональні матеріали. Комплекс приладів дозволяє одночасно з різних боків зробити різні аналізи і отримати точну інформацію, яка потім виллється у високоякісний продукт.

Також під час перебування у Прикарпатському національному університеті міністр ознайомився з виставкою мистецьких студентських робіт «Україна очима молоді», побував у Центрі інноваційних технологій «PNU Ecosystem». Цей Центр був створений в межах проєкту Erasmus+ КА2, у якому вперше в історії університетів України європейські партнери надали статус грантхолдера цього європейського проєкту Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника.

Сергій Шкарлет також ознайомився з Академією вільної боротьби Прикарпаття (осередок підготовки чемпіонів України, Європи та світу) на базі Прикарпатського національного університету.